Vajina Tedavisinde Duş Nasıl Yapılır?

Posted by on Ocak 16, 2014 in Vajina Tedavisinde Duş Nasıl Yapılır? | 0 comments

Vajina Tedavisinde Vajinal Duşun Önemi

vajina tedavisinde duş nasıl yapılır“Vajina tedavisinde duş” nasıl yapılır? Konusuna girmeden önce söylemek istediğim önemli bir kaç şey var. Vajina, bakteri tehdidine oldukça açık olan bir bölgedir. Dışarıdan gelecek olan hastalık etkenlerine karşı savunmasızdır. Durum böyle olunca vajinanın kirlenmesi, bölgede kötü kokuların oluşması da kaçınılmaz oluyor. Başına gelebilecek en kötü durumsa vajinada kaşıntı belirtisiyle baş gösteren vajinal mantar hastalığı. Tüm bunları engelleyebilmek için uygulamamamız gereken bir yöntem var: Vajinal Duş…

Vajinal duş uygulamasını mantar enfeksiyonlarına yakalanmadan önce yapman her zaman için daha iyidir. Temiz bir vajinaya bakterilerin girişi daha zor olacaktır. Vajina bölgesinde oluşan kokulardan, kirliliklerden kurtulman ve vajinal mantar gibi hastalıklara yakalanmanı engellemek için seninle vajina tedavisinde duş nasıl yapılır? konusu hakkında işe yarar bazı yöntemler paylaşmak istiyorum.

Vajina Tedavisinde Vajinal Duş İçin İzlemen Gereken Adımlar

1) Steril bir bezi ıslatıp üzerine doğal maddelerden yapılmış, bitkisel özlü bir sabunu sürerek köpürt. Parfümlü, kimyasal içerikli sabunlar ya da kişisel temizlik ürünleri cildini tahriş edebilir. Bu kesinlikle istemediğimiz bir durum. Cildin tahriş olursa vajinal mantar hastalığına yakalanma ihtimalin artar.

2) Sabun ve su kullanarak köpürttüğün bezi kullanarak klitoris etrafındaki kıvrımları temizle. Klitorise daha rahat ulaşmak için parmaklarını da kullanabilirsin. Bezi yavaşça kullanarak klitorisin iki tarafını da temizle.

3) Vajinanın vulva bölgesini ve vajina girişini yıka. Ayrıca bikini izinin oluştuğu bölgeyi de komple temizle.

4) Vajinayla anüs arasında kalan alanı sabunlu bezle temizle sonra suyla yıka.

5) Anüs bölgesini bezle temizle sonrasında dokunmadan bölgeye su tut. Anüse  sürdüğün bezi tekrar vajina bölgesine asla sürme. Çünkü bu durum anüsteki mikropların vajina içine girmesine neden olur. Bu bir çok hastalığa neden olabilir.

6) Günde en az bir kez olmak üzere vajinayı yıka. Eğer seks sırasında vajina erkeğin spermi ile temas ettiyse yıkamayı unutmamalısın. Çünkü sperm vajinanın içindeki ortamı bozan bir maddedir.

Yukarıda adım adım açıkladığımız vajina tedavisinde duş yöntemini günlük olarak uygulaman mantar enfeksiyonlarından korunmanı sağlayacaktır.  Hassas bölgelerinin bakımı konusunda dikkatli olmalısın. Kendi sağlığını korumak her zaman için senin elinde. Bunlar vajinal mantar enfeksiyonlarından korunmak için yapman gerekenlerdi. Bunları yapmakta geç kalıp vajinal mantar hastalığına yakalanmış da olabilirsin.

Vajina Bölgesinde Mantar Oluştuysa Ne Yapmalısın?

Vajina tedavisinde duş yöntemini mantara yakalanmadan önce yapmalısın. Hastalığa yakalandıysan önce doktora gidip muayene olmalısın. Doktor tedavilerinin yanında sana önerebileceğim güzel bir kitap var. İçinde vajinal mantar hastalığından kurtulmana yardımcı olacak doğal tedavi yolları yer alıyor. Doktorun verdiği ilaçların yanında bitkisel tedavi yöntemlerine de baş vurmak enfeksiyondan daha hızlı bir şekilde kurtulmanı sağlayacaktır. Vajinal Tedavi kitabını incelemeye başlayabilirsin.

Benzer Konular:

Eski Sevgiliye Mesaj

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir