Vajinada Akıntı

Posted by on Şubat 4, 2014 in Vajinada Akıntı | 0 comments

Vajinada Akıntı Nedir?

Vajinada akıntı nedir?“Vajinada akıntı” denildiğinde akla gelen ilk şey kötü kokulu rahatsız edici bir sıvıdır. Kadınların neredeyse tamamı hayatı boyunca en az bir kere bu problemden muzdarip olur. Durum bu haldeyken akıntı problemi hakkında bilgilenmek sana büyük avantajlar sağlayacaktır. Neden?

Şu anda vajinada akıntı hatta bunun yanında vajinada kaşıntı problemi yaşıyor olabilirsin. Çünkü bu iki belirti çoğu zaman birlikte ortaya çıkar. Sende ikisi beraber ortaya çıkmadıysa sevinebilirsin..  Bu problemin çözüm yollarını öğrendiğinde hayatında ne değişecek?

Vajinal hastalıklar ile ilgili bilgili ve bilinçli bir kadın olacaksın. Şu anda yaşadığın ya da ileride yaşayacağın sıkıntıların çözüm yollarını şimdiden öğrenmek sence de en iyisi değil mi?

Eğer cevabın hayırsa zaten yazıyı okumaya devam etmenin bir anlamı yok. Fakat evet diyorsan;  arkana yaslan, derin bir nefes al ve okumaya devam et.

Şunu da belirtmeliyim ki böyle bir problem yaşadığında bir doktora görünmen faydalı olacaktır. Bu uyarıyı da yaptığımıza göre konunun derinliklerine inmeye başlayabilirsiz.

Vajinada Akıntı Neden Oluşur?

Vajinada akıntı senin de bildiğin gibi bizim doğamızda vardır. Normal bir vajinal akıntı zaten düzenli olarak meydana gelir. Zaten bunun olması da gereklidir.

Vajina kendi kendini temizleyebilen bir organdır. Peki bunu nasıl yapar?

Tabi ki AKINTI yoluyla.

Bizim burada ele aldığımız akıntı çeşidi bu değil. Biz kötü kokulu, çoğunlukla süzme peynire benzeyen, rahatsız edici ve hastalık belirtisi olan vajinal akıntıdan bahsediyoruz. Burada olduğuna göre senin merak ettiğin konunun da bu olduğunu zannediyorum.

Vajinada akıntı oluşmasının en büyük nedeni “Candida Albicans” adı verilen bakterilerin vajina bölgesini ele geçirmesidir. Bu bakteriler vajinaya toplandığında ne oluşur biliyor musun?

Vajinal Mantar…

Vajinal mantar ile birlikte vücudu saran enfeksiyon kötü kokulu bir sıvı salgılanmasına neden olur. Yani bu rahatsız edici akıntı probleminden muzdaripsen vajinal mantar hastalığından şüphelenmeye başlayabilirsin.

Vajinada Akıntı Belirtisiyle Meydana Çıkan Vajinal Mantara Karşı Çözüm Yolları

  1. Dar iç çamaşırlarından kurtul!
    Çünkü bu tarz kıyafetler tahriş edici ve hasar vericidir. Deride oluşan hasar Candida Albicans isimli bakterilerin üremesi için tetikleyici olur. Bakteriler vücutta zarar gören bölgelere toplanmayı tercih eder. Biz bu durumda ne yapacağız? Yapacağımız şey oldukça basit: “Naylon, dar iç çamaşırları giymeyi bırakacağız. Pamuklu, doğal iç çamaşırları giymeye başlayacağız.”
  2. Vajinal duş yapmaya başla!
    Vajinal duş konusunun neden karışık olduğunu Vajina Tedavisinde Duş Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda açıklamıştık. Vajinal duş doğru, kaliteli ve anti bakteriyel maddeler ile yapıldığında faydalıdır. Bu konuda gerçekten dikkatli olmalısın. Çünkü piyasada işe yaramayan hatta işe yaramamasının yanında bir de vajinal mantar hastalığını tetikleyen bir sürü madde var. Vajinal duş için doğru maddelerin neler olduğunu öğrenmelisin. Yazının sonunda bu konuda sana bir kitap tavsiyem olacak. Doğru bir vajinal duş, hem vajinada kaşıntı hem de vajinada akıntı problemlerinin oluşmasına son verecektir. Şimdi bir diğer maddemize geçelim.
  3. Bitkisel talk pudrası kullan!
    Burada bahsettiğimiz talk pudrası günlük hayatta kullanılan pudralardan değildir. Aslında bu pudrayı kullanırken dikkat etmen gereken önemli noktalar var. Çünkü yanlış kullanımında vajinal mantarı yok etmek yerine daha da besleyebilirsin. Bu pudrayı özel bir karışım olarak belirli bir ölçekte kullanmalısın. Burada çok ince bir ayar var.

Vajinada Akıntı Tedavisi İçin Kitap Tavsiyesi

Vajinada akıntı problemini yaşadığında bir doktora görün. Bunun yanında doğal tedavi yöntemleri oldukça etkili olacaktır. Çünkü adı üstünde doğal tedavi… Yani hiç bir kimyasal madde yok. Tamamen bitkilerle ve buzdolabında bile kolayca bulabileceğin bazı malzemeler kullanılarak hazırlanıyor. Son 10 yılda doğal tedavilere olan ilgi oldukça artmış durumda. İnsanlar eskiden bu yöntemlerin etkili olduğuna inanmıyordu. Fakat artık doğal tedavilerin ne kadar etkili olduğuna inandılar. İstersen Vajinal Tedavi kitabını inceleyebilirsin.

Benzer Konular:

Eski Sevgiliye Mesaj

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir