Vajinada Kaşıntı Tedavisi

Posted by on Ocak 12, 2014 in Vajinada Kaşıntı Tedavisi | 0 comments

Vajinada Kaşıntı Tedavisi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajinal Kaşıntı Tedasivi“Vajinada kaşıntı tedavisi” konusuna girmeden önce vurgulamak istediğimi önemli bir nokta var.

Vajinada kaşıntı oluşması utanılacak bir problem değildir! Sorun mahrem bir bölgemizde oluştuğundan dolayı çoğu zaman vajinada kaşıntı tedavisi için doktora gitmekten çekinebiliyoruz. İnsanın içinde bir utanç duygusu oluşmaya başlıyor.

Halbuki bunda utanacak ne var ki? Sağlık konusunda utanma olur mu?

Yazının ilerleyen bölümlerinde vereceğim tavsiyeleri uygulamaya başlamadan önce uzman bir hekime görünmeni öneririm.

Vajinada Kaşıntı Oluşması Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Vajinada kaşıntı probleminin hayatını büyük ölçüde alt üst ettiğine eminim. Çünkü hastalık tüm hayatı etkiliyor. Bu enfeksiyona yakalanan tek kadın sen değilsin! Ben vajinada kaşıntı problemiyle senden önce yüzleştim. Başta asla geçmeyeceğine inanıyordum çünkü ne yaparsam yapayım kurtulamıyordum. Daha sonra doktora gittim, ilaçlar kullandım. Onlar da tam olarak fayda etmeyince alternatif yollar araştırmaya başladım.

Yaptığım araştırmalar sonucunda gördüm ki vajinada kaşıntı oluşmasının bize işaret ettiği nokta vajinal mantar. Halk arasında kasık mantarı olarak da bilinir. Latince adı “Candida Albicans” olan mantar kasık ve vajina bölgelerinde kızarıklıklara yol açar. İnanılmaz rahatsız edici bir kaşıntı hissetmemize yol açar.

Vajinada Kaşıntı Oluşmasının Temel Nedeni:

Enfeksiyonun çıkış noktasını “Candida Albicans” ismi verilen bakteriler temsil ediyor. Bu nedenle onları iyi tanımalısın.

Zamanında ben bu hastalığa yakalandığımda ilaçlarla birlikte bitkisel “vajinada kaşıntı tedavisi” yöntemleri hakkında da bilgilenip uygulamalar yaparak kalıcı çözüme ulaştım.

Özellikle bitkisel yöntemlerin vücudun dengesini en ufak bir şekilde bile bozmadan vajinada kaşıntı oluşmasına neden olan bakterilerin ölümünü sağladığını gördüm.

Vajinada kaşıntı Tedavisi Hususunda Yapman Gerekenler

1) Vajinanın içini temizlemek için faydalandığını düşündüğün hijyen ürünlerini kullanmayı bırak!

Vajinanı temizlemek için kullandığın sabun, mantarı tetikliyor olabilir. Tüm vücudunu yıkadığın sabunu, vajinanı temizlemek için kullanmamalısın. Vajina kendini sürekli yenileyen ve temizleyen bir organdır. Temizlik için ekstra maddeler kullanmaya başlaman vajinanın pH dengesini bozacaktır. Bu da vajinada kaşıntı, mantar oluşmasına kapı açar.

2) Naylon iç çamaşırları giymeyi bırak. Pamuklu iç çamaşırları kullanmaya başla!

Naylon iç çamaşırları vajinanın aşırı terlemesine yol açar. Bu tür bir ortamın oluşması mantarı oluşturan bakterilerin oldukça hoşuna gidecektir. Böyle yaparak onların ekmeğine bal sürmüş olursun. Emin ol sana teşekkür edeceklerdir. Naylon yerine pamuklu iç çamaşırlarını tercih etmelisin. Vajinanı seviyorsan bu  söylediğime gerçekten özen göstermelisin.

3) Doğum kontrol hapları veya antibiyotik gibi ilaçları kullanmayı bırak!

Dışarıdan aldığın bu tür maddeler sana fayda sağlıyor gibi gözükse de uzun vadede vücudunun hormonal dengelerinin bozulmasına yol açar. Örneğin vücuduna giren antibiyotikler zararlı bakterilerin yanında yararlı bakterilerin de büyük bir kısmının ölümüne neden olur. Hal böyle olunca vücuttaki yararlı bakterilerin yerini kuytu köşede duran zararlı bakteriler almaya başlar. Bir nevi kendi krallıklarını ilan ederler. Saldırıya geçtiklerinde ise vajinal mantar hastalığına yakalandın demektir.

Doğum kontrol haplarının da vücut üzerindeki etkisi hemen hemen aynıdır. Bu tür haplar vücudun hormonal dengesini yerle bir eder. Denge bozulursa bakterilere “Merhaba!” dersin.

Eğer tüm bu kötü senaryoların başına gelmesini istemiyorsan vajinada kaşıntı tedavisi ile ilgili gerçekten etkili, işe yarar bilgileri öğrenmeye açık olmanı tavsiye ediyorum.

Vajinada Kaşıntı Tedavisi İçin Kitap Tavsiyesi

Vajinada kaşıntı tedavisi için doktoruna bir gözükmende fayda görüyorum. Bunun yanında alternatif yöntemler uygulamak işini çok daha kolaylaştıracaktır. Senin bilgilenmeye ihtiyacın var. Zamanında yeterince bilgili olsaydın şu anda bu hastalıktan yakınıyor olur muydun? O nedenle vajinada kaşıntı-vajinal mantar konularında yazılmış etkili ve içi bilgi dolu olan bir kitaba ihtiyacın var.

Okumak cehaleti bitirir. Okumak erdemdir. Bilgiyse bu dünya üzerindeki en değerli hazinedir. Bunları her zaman aklının bir köşesinde bulunduracağına eminim.

Sana güzel bilgiler vereceğine inandığım, içinde onlarca vajinada kaşıntı tedavisi yöntemi barındıran Vajinal Tedavi e-kitabı incelemeni tavsiye ederim.

Benzer konular:

Eski Sevgiliye Mesaj

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir