Vajinada Yanma

Posted by on Ocak 30, 2014 in Vajinada Yanma | 0 comments

Vajinada Yanma

vajinada yanma tedavisi“Vajinada yanma” konusu bizim için oldukça büyük önem ifade ediyor. Bu kadar önemli olmasının nedeni sence ne olabilir? Sen de büyük ihtimalle bu problemi yaşadığın için buradasın bu nedenle de cevabı oldukça merak ediyor olmalısın. Hazırsan konuya girmek istiyorum.

Vajinada yanma belirtisi bir çok hastalığın habercisi olabilir. Bizim için önemli olmasının nedeni, büyük ihtimalle arkasında başka bir hastalığın yatıyor olmasıdır. Bu vajinal hastalıkların varlığına işaret eden bir belirtidir.

Vajinada Yanma Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Vajinada yanma ile birlikte kendimizi huzursuz hissetmeye başlarız. Arkadaşlarımızla, eşimizle sohbet ederken bir anda keyfimiz kaçar. Çünkü rahatımız bozulmuştur. Bu tür rahatsızlıklar sosyal hayat ve aile hayatı ile de doğrudan bağlantılıdır. Hatta cinsel hayatımızı bile olumsuz etkiler. Vajina bölgesinde oluşan yanma hissi ağrılı cinsel ilişkilere dolayısıyla da ilişki sırasında zevk almamamıza neden olur. Böyle bir sorun yüzünden neden böyle bir zevkten fedakarlık yapasın ki? Hele ki bu kısa bir süre içinde çözülebilecek bir sorunsa…

Bu tür bir belirti Candida Albicans bakterilerinin neden olduğu vajinal mantar hastalığını işaret ediyor olabilir. Çünkü vajina bölgesinde oluşan rahatsızlıkların büyük bir kısmı aslında vajinal mantarın belirtisidir. Bu konuyu detaylıca öğrenmek için Vajinal Mantar Belirtileri yazısına da bir göz atmanı tavsiye ediyorum.

Şimdi konumuza dönelim ve vajinada yanma problemine alternatif çözüm yöntemlerinden bahsedelim.

Vajinada Yanma Problemi İçin Çözüm Yöntemleri

1-) Vajinal tahrişe neden olan etkenlerden kurtul!
Vücudunun temas ettiği sentetik iç çamaşırlarının yerine doğal maddelerden yapılmış pamuklu iç çamaşırları kullanmaya başla. Yapay ürünler tahriş edici özelliğe sahiptir. Vajina gibi hassas bir bölgenin tahriş olması vajinada yanma problemine neden olur. Kokulu, kimyasal içerikli kişisel temizlik ürünlerini bir kenara bırak. Doğal sabunlar ve hijyen ürünleri kullan. Vajina bölgesini günlük düzenli olarak yıka ve gün boyunca kuru tut. Kullandığın külot ve sütyenlere parfüm sıkmayı  bırakmalısın. Çünkü parfümler de kimyasal içerir.

2-) Vajinada Yanma Problemine Karşı Yoğurt Kullan!
Yoğurt vajinal mantar ve vajinada yanma problemlerine karşı kadınlar tarafında uzun yıllardır kullanılan ve halk arasında da oldukça bilinen maddedir. Hemen herkesin buzdolabında kolayca bulunduğu için tercih edilir. Biz tembelliği severiz. Fakat bu tembellikten ziyade pratik zeka. Kolay ve etkili bir tedavi yöntemi.Bu yöntemi daha önce duymadıysan, ilgini oldukça çekmiş olmalı. Vajinada yanma tedavisi için yoğurt bir kaç farklı şekilde kullanılabilir. Fakat burada dikkat etmen gereken en önemli şey tatlandırılmamış yoğurt kullanmak. Çünkü tatlandırılmış yoğurt kullanırsan bakteriler sana bunun için teşekkür edecektir.

Yoğurt ile yapabileceğin 6 uygulama çeşidi var:

  • Taze uygulama
  • Yoğurt tamponu
  • Dondurulmuş tampon uygulayıcısı
  • Dondurulmuş eldiven parmakları
  • İğnesiz şırıngalar
  • Yeme

3-) Diyet Yapmak

Vajinada yanma ve vajinal mantar tedavisinde diyet yapmayı ihmal etmemelisin. Beslenme alışkanlıkları hastalıklarla doğrudan bağlantılıdır. Fazla nişasta içeren besinlerden, şekerden, kafeinden, sigaradan ve alkollü içeceklerden kaçınmalısın. Çünkü bunlar içerdiği zararlı unsurlarla vajina bölgesindeki tahrişi tetikleyen maddelerdir. Diyet programına şekersiz yoğurt, kızılcık suyu, sirke ve sarımsak gibi maddeleri de eklemeyi unutma. Burada saydığımız besinler vajinada yanma problemini çözmek için oldukça işine yarayacaktır.

Vajinal enfeksiyonların oluşumunda en etkili bakteri türünün Candida Albicans bakterisi olduğundan bahsetmiştik. Kandidiyaz hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Kitap Tavsiyesi:

Vajinada yanma ve vajinal mantar problemlerine doktor tedavisinin yanında alternatif yöntemler uygulamanı her zaman için tavsiye ediyorum. Bunun nedeni doğal tedavilerin adı üstünde doğal yöntemlerden oluşması. Vücuduna kimyasallar alarak metabolizmana zarar vermek mi istiyorsun? Yoksa doğal besin maddeleri ile kolayca tedavi olmayı mı? Bahsettiğimiz yoğurtla tedavi yöntemlerinin ve diğer tedavi yöntemlerinin neler olduğunu gerçekten merak ediyorsan Vajinal Tedavi kitabına göz atmanı tavsiye ediyorum.

Benzer Konular:

Eski Sevgiliye Mesaj

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir