Vajinal Mantar Belirtileri

Posted by on Ocak 15, 2014 in Vajinal Mantar Belirtileri | 0 comments

Vajinada Kaşıntı Vajinal Mantar Hastalığının Habercisidir!

Vajinal Mantar belirtileri nelerdirVajinada kaşıntı birçok hastalığın habercisi olabilmesine rağmen genel olarak vajinal mantarın habercisidir. Vajinal kaşıntı kendi başına zaten bir hastalık belirtisidir. Bu nedenle vajinal mantar belirtileri üzerinde duracağım. Okudukların arasından kendine güzel bir bilgi yumağı oluşturacağına yürekten inanıyorum.

Vajinada kaşıntı hissettiğin zaman önce doktora giderek vajinal mantara yakalanıp yakalanmadığını kontrol etmeni tavsiye ediyorum. Bunların önlemini daha erken almak ise en mantıklı olandır. Bir kaç ayda bir check-up yaptırman hastalıktan mağdur olmadan önce önlemini almanı sağlayacaktır.

Sözü daha fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum.

Vajinal Mantar Belirtileri Nelerdir?

Hastalığı teşhis etmek için bir sürü belirti görmeye ihtiyacın yok. Bir kaç belirti enfeksiyonun varlığını doğrulamak için yeterli olacaktır. Vajinal mantar belirtileri arasında en önemlilerden biri vajinada kaşıntı oluşmasıdır.

Biz yine de tüm belirtileri teker teker maddelendirelim.

Vajinal Mantar Belirtileri:

  • Vajina bölgesinde kaşıntı
  • Kasıkta kızarıklık
  • Akıntı oluşması
  • Cinsel ilişki esnasında acı hissetmek
  • İdrar yaparken yanma hissetmek
  • Vajina bölgesinde ağrı oluşması
  • İdrara çıkma sayısının artması

Bu belirtilerin bir kaçını görüp vajinal mantar oluştuğuna kanaat getirdin diyelim. Buna çözüm yolu olarak kadınlar vajinal duş uygulaması yapmayı seçiyor. Doktora görünmeden kesinlikle vajinal duş uygulaması yapmamalısın.

Doktora gitmeden önce vajina bölgesini temizlemek için uğraşmamalısın. Böyle yaparak doktorun belirtileri net olarak görmesini engellemiş olursun. Sana belirtilerin neye işaret ettiğini net bir şekilde söyleyecek olan kişi doktorundur.

Değinmek istediğim bir diğer nokta ise kadınların adet döngüleri sırasında meydana gelen vajina akıntısı.

Vajinada Meydana Gelen Akıntı

Dikkat ettiysen yukarıdaki maddelerde vajinal akıntının mantar belirtisi olduğunu söylemiştim. Fakat bazı durumlarda bu akıntıdan şüphelenmeye gerek kalmıyor. Çünkü kadınların büyük bir kısmında adet dönemi sürerken bu tarz akıntılar meydana gelir. Bunu oldukça normal karşılamalısın.

Akıntı oluştuğunda kaşıntı hissetmiyorsan muhtemelen sende mantar enfeksiyonu yoktur. Bu noktalara değindikten sonra seni bilgilendirmek istediğim bir konu daha var.

Vajinal Duş…

Vajinal Duş Nedir?

Vajina tedavisinde duş nasıl yapılırVajinal duş vajina duvarlarını yıkamak için kullanılan bir metoda verilen isimdir. Bunu yapmak için genelde bir cihaz ya da duş şırıngası kullanılır. Yıkama aşamasında ise su, sirke ve bazı bakteri öldürücü solüsyonlardan yararlanılır.

Bu yöntemle vajina bölgesinde oluşabilecek felaketleri engellemek amaçlanıyordu. Vajina kokusunu ve içinde bulunan mikroorganizmaları tamamen temizliyordu. Vajinal duş yönteminin etkisine o kadar inanıldı ki zamanla prezervatif, doğum kontrol hapları gibi korunma yöntemlerinin yerine bile bu yöntemin kullanılması düşünüldü. Bu konuda ise tamamen yanılmışlardı.

Vajinal Duşun Vücuda Olan Etkisi

Vajinal duş, vajina ortamının pH dengesinin bozulmasına neden oluyordu. Bu da vajinayı enfeksiyonlara açık bir hale getiriyordu. Bu yöntemin işe yaramamasının büyük nedeni ise eskiden kullanılan vajinal duş solüsyonlarının şimdikilere oranla çok daha kuvvetli olmasıydı.

Bu solüsyonların bazıları bakterileri öldürme konusunda oldukça başarılıydı. Zaman geçtikçe solüsyon kaliteleri düştü. Vajinal duş yöntemi etkisin kaybetti. Hatta enfeksiyonları tetikleyici bir hale geldi.

Buradan vardığımız sonuç şu:

Vajinal duş doğru yapılırsa çok etkilidir. Yanlış yapılırsa hastalığa davetiye çıkarıcıdır. Yanlış bir yöntem bakterilerin üremesine oldukça yardımcı olacaktır. İlerleyen yazılarımızda bu yöntemin doğru bir şekilde nasıl uygulandığından bahsedeceğiz. O nedenle takipte kalmanı tavsiye ederim.

Alternatif olarak ihtiyacın olan tedavi yöntemlerini ve vajinal mantar belirtileri konusunu daha kapsamlı olarak hiç beklemeden öğrenebilirsin. Vajinal Tedavi Kitabı vasıtasıyla problemine direkt olarak çözüm bulman işini kolaylaştıracaktır…

Benzer konular:

Eski Sevgiliye Mesaj

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir